pioneers

המכרה האבוד של פאנדלבר שבמערת צלילגל

החבורה הגיעה אל המכרה האבוד של פאנדלבר, במטרה לסיים את העבודה שלשמה שכר אותם גונדרן, לגלות מיהו העכביש השחור אשר הטריד אותם במשך החודש האחרון- וחשוב מכל, למצוא את באר הלחשים האגדית, כדי לוודא שאיש לא ישתמש בכוח שלה למטרות מרושעות, ולרתום אותה .לצורך עמידת הצפון בקרב הקרב

עוד בשער העמק, רגנאר סיפר לגונדרן כי מצא את גופתו של רוריק, אחיו של גונדרן. אח התברר כי הדבר היה מאין אשליה, מאחוריה עמד לא אחר ממטה זכוכית.

במערה מצאו את גופתו האמיצית של רוריק, נלחמו בחיילים המתים-חיים של האורקים והגמדים מהקרב על המכרה, ובעוד שלל מפלצות משונות שעברו לגור בו ברבות השנים בהן עמד נטוש.

הסתבר כי המכרה נפתח כבר לפני שהדמויות הגיעו, על ידי מישהו אחר- ההחלט לא על ידי אחד האחים חפשאבן.

הם פגשו את הרוח של מאלין טרסנדר, שהסביר להם כי שושלת טרסנדר הם אלה שיצרו את באר הלחשים וחישלו את חפצי הקסם יחד עם הכורים הגמדיים ונחרשים הננסיים. לגולגולת המרושעת שלו הפריע לשוחח עם זרים, והחלוצים נאלצו לחסל אותה ולהשאיר את מאלין חסר ראש. לבקשתו, נם הלכו להיפטר מהשומר המבולבל של הבאר, צופה שזומן על ידי בית טרסנדר בזמן הקרב ולקה בזימנזיה קשה.

לאחר קרב מפרך נגד יסודנים מכשופים, וצלילה אל הגייזר העתיק אשר יוצר את צלילי הגל שבמערת המכרה, הלכו בעקבות עכבישים קטנים שהובילו אותם אל המחילות התת קרקעיות של המכרה של פאנדלבר. הם פגשו שם בשלושה אנשים של המטפחות הרדומות, שהסתבר שסוגדים ומביאים זבחה אל מישהו בשםם איירנקרוס שחי במעמקי המכרה. לאחר קרב נגד אנשיו של העכביש השחור אשר הובסו במהירות, הסכים יואכים הדוארגר לסייע לדמויות בכך שיתנהג כאילו לכד אותם בשבי.

כך גילו הדמויות כי טראדם, האח חפשאבן השלישי עדיין בחיים אל לכוד.

העכביש השחור התגלה כאלף אפל ממנזוברנזן שהעלה את חמתה של גבירת העכבישים, השדה העוצמתית ואלת הדראו, וכך למעשה הפך לדריאד. בקרב בין שדיה של לולת’ אל השטנים אשר נתרחש באברנוס, אליו נשלח נזנאר בינאר על ידי גבירת הבית, מצא הכהן האלפי מעין קמע על אחד משטני האבישי בהם נלחם. נזנאר היה בטוח כי יקבל מהקמע כוחות כישוף עוצמתיים, אך לקמע הייתה סגולה נוספת- יכולת לתקשר עם השומרת של המדרגות היורדות מאברנוס אל דיס, הלא היא לא אחרת ממלכת הדרקונים טיאמת בכבודה ובעצמה. מכשהחל ללכת בעקבותיה במטרה לקבל את כוחות הכישוף אותם הבטיחה לו, העלה את חמתה לולת’- וכדי חמנוע את הכלימה אשר תיפול מכך על הבית, הורתה הגבירה בינאר לבית הבפר כשף להפוך את נזנאר לדריאד.
חרד ומנודה, נמלט נזנאר מהעיר מנזוברנזן אל תוך האנדארק, ובהוראת הגבירה שלו הוביל אחריו דוארגרים אל פני השטח, כדי למצוא עבורה את באר הלחשים וליצור מאגר של כלי נשק קסומים שיהוו את אוצרה.

סיפורו של הלורד-מייג’ איארנו אלברק היה טראגי לא פחות.

נצר אחרון לשושלת טרסנדר, חי בעילום שם כל ימיו. אך הזכויות על אדמת העיירה פאנדאלין עדיין היו שייכות לו, ולבסוף הגיעה השעה לחזור אל נחלת אבותיו. אך כשהגיע אל נחלת אבותיו, נתגלה לו כי במרתפי בית משפחתו חיה מאין כת משונה, שטנים סוגדי-דרקונים נחותים מאברנוס אשר נכבחו אח העולם הזה בתור עונש על ידי שטן חזק מהם. חפץ קסם לכד גם אותו- מטה זכוכית שהיה שייך לסב סבו ונח במרתף במשך מאות שנים, אך קולל לפני הגעתו של איאקנו על ידי נזנאר- וכך הפך איארנו לעושה דברו של העכביש השחור. השטנים עטו צורת אדם, והעמידו ךני כנופיית פורעי חוק, בעוד מטה-זכוכית כרת ברית עם הגובלינים של שבט ניב במטרה ללכוד את המפה שמובילה אל המכרה האבוד של פאנדלבר.

הדרקון לו סגדו השטנים הכלואים היה אשרדלון, שעמד לזכות בתכונות של אל אך חוסל על ידי חבורת הגמדים שהקימו את המכרה לפני מאות שנים והפכו את מאורתו לכבשן אדיר. בעזרת קללה אפלה, תכננה טיאמת להשתמש בקסם של המכרה כדי לשוות לדרקון צעיר שעבר לגור במכרה כשננטש, איירנקרוס, את כוחותיו של אשרדלון- אשר אוצרו עדיין שכן מתחת לאדמה, החלק שעוד לא נבזז בשנים מאז נקטל.

החלוצים עצרו את מזימתה של מלכת הדרקונים השטנית ליצור אל דרקונים נוסף, רק כדי לחזור לעיירה פאנדאלין ולגלות מזימה גדולה בהרבה.

Comments

gonbuzaglo123 SabreRunner

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.